Strona główna Gmina Leżajsk Terapia szokowa” dla licealistów

Terapia szokowa” dla licealistów

3873
0
Criminal in handcuffs

W poniedziałek 34-letni Paweł, skazany na 9 lat więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku po pijanemu, opowiadał przed grupą około 20 licealistów Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku.

Lekcja edukacyjna została zorganizowana w rzeszowskim więzieniu w ramach ogólnopolskiej akcji „Szanuj zasady, chroń życie”. Rzeszów jest jednym z miast, w których młodzi ludzie przeżywają „terapię szokową”, odwiedzając polskie więzienia i spotykając się z osobami skazanymi za śmiertelne wypadki drogowe. Ponad 600 osób przeszło już przez takie „terapie szokowe” w różnych miastach Polski.

Paweł, który jest jednym z 850 sprawców wypadków drogowych, w których ludzie stracili życie lub zostali kalekami, aktualnie przebywających w polskich więzieniach, przestrzegał przed popełnieniem jego błędu. Paweł był trzeźwy na spotkaniu ze znajomymi, którzy planowali imprezę i postanowili jechać samochodem, ale zabrakło im trzeźwego kierowcy. Paweł zgodził się prowadzić i po wypadku, w którym zginęli jego dwaj koledzy, został skazany na 9 lat więzienia.

Paweł opowiedział o swoim życiu przed wypadkiem, swojej dobrej pracy i planowanym ślubie. Przestrzegł licealistów, aby byli twardzi i umieli powiedzieć „nie”, a nie ulegali presji swoich znajomych. Paweł przyznał się do swojego błędu i powiedział, że chciałby przeprosić rodziny ofiar, gdy wyjdzie na wolność.

Poprzedni artykułDwie śmiertelne ofiary wypadku na obwodnicy Leżajska
Następny artykułMajówka dla dzieci w Parku Podworskim w Grodzisku Dolnym