Dzięki Szkolnemu Kołu Caritas w Grodzisku Dolnym już po raz drugi został zorganizowany na Ukrainie wypoczynek dla dzieci z parafii Bursztyn. Tym razem podczas letnich wakacji dzieci wraz z opiekunami przebywali w Karpatach Wschodnich (7-9 sierpnia br.). Największą atrakcją była wyprawa w kierunku najwyższego szczytu Ukrainy – góry Howerli (2061 m n.p.m.).

Uczestnicy (10 osób) dotarli nad znany wodospad Huk blisko Jaremczy, pomoczyli nogi w górskich potokach, pojedli leśnych owoców i z zachwytem podziwiali piękno Stwórcy w jego stworzeniach. Duchowym szczytem była Msza święta sprawowana na górskim zboczu, gdzie świątynię stanowiła czysta przyroda, a wokół panowała cisza wolna od głosów cywilizacji. Nie obyło się oczywiście bez warsztatów muzycznych, kulinarnych i biwakowych… Pogoda także uśmiechnęła się życzliwie (24-25 °C:).

W imieniu organizatorów tego letniego wypoczynku oraz jego uczestników i rodziców dzieci składam wyrazy ogromnej wdzięczności Dyrekcji Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym, opiekunom Szkolnego Koła Caritas oraz wszystkim ofiarodawcom. W Waszej intencji została odprawiona Msza św. dziękczynna, ale nadal pamiętamy i będziemy pamiętać w naszej modlitwie o tak hojnych i życzliwych Dobroczyńcach. Bóg zapłać!