Wizyta partnerska w Gruzji.

  185
  0

  W II połowie sierpnia br. delegacja reprezentująca Powiat Leżajski przebywała w Chokhatauri. Chokhatauri to górzysty rejon w zachodnio – południowej Gruzji, graniczący z autonomiczną republiką Adżaria, ok. 300 km od Tbilisi. Pierwsze wzmianki historyczne o tym terenie pojawiają się około 800 roku w gruzińskiej kronice Dżuanszera.

  Wizyta była wynikiem umowy partnerskiej podpisanej w Leżajsku w dniu 8 marca 2011r. pomiędzy Rejonem Chokhatauri a Powiatem Leżajskim. Jako przedmiot współpracy umowa wskazuje rozwój wzajemnych stosunków i współpracy w zakresie wymiany doświadczeń między samorządami, działalności ekonomicznej i społecznej, kreowanie kontaktów między młodzieżą i organizacjami młodzieżowymi, turystyki, promocji i kultury.

  Delegacja w składzie: Tadeusz Trębacz – Przewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego, Kazimierz Kryla – Sekretarz Powiatu oraz Agnieszka Wyczarska – Naczelnik Wydziału Organizacyjno – Prawnego przebywała w Chokhatauri na zaproszenie Starosty Antona Khundadze. Podczas pobytu sprecyzowane zostały działania jakie będą podjęte w celu realizacji umowy o współpracy.
  Przedstawiciele powiatu mieli również możliwość zwiedzenia stolicy Gruzji oraz Batumi nad Morzem Czarnym.

  ź: Starostwo Leżajsk

  Poprzedni artykułWarsztaty plastyczne 2012
  Następny artykułDotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej w PUP w Leżajsku