W związku z dynamicznie rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-COV-2, wywołującym chorobę COVID-19 w ubiegłym tygodniu wydano zalecenia, aby ograniczyć wychodzenie z domów i tym samym nie narażać siebie i innych na zachorowanie. W zeszły piątek dodatkowo w naszym kraju został wprowadzony stan zagrożenia epidemiologicznego, który niesie za sobą różne zakazy i obostrzenia. Jeden z nich zawiera zapis mówiący o zawieszeniu działalności wszystkich klubów, basenów, muzeów, kasyn, innych miejsc rozrywki oraz punktów gastronomicznych w tym restauracji, które mogą świadczyć usługi wyłącznie na wynos i z dostawą pod wskazany adres.

Nie trudno się domyśleć, że tak jak ten czas jest uciążliwy dla wszystkich obywateli naszego kraju, tak samo jest on ciężki dla przedsiębiorców, w tym restauratorów, które z dnia na dzień musiały ograniczyć swoją działalność. Branża gastronomiczna przechodzi obecnie ogromny kryzys. Ze względu na drastyczny spadek zamówień wiele restauracji w naszym powiecie musiało wstrzymać pracę. Obecnie większość restauratorów walczy nie tyle o zysk, co o utrzymanie działalności i swoich pracowników – za których przecież są odpowiedzialni.

Jednym z nielicznych, działających w tym czasie punktów gastronomicznych w naszym powiecie jest Restauracja Dębnianka. Jednak również w tym przypadku konieczne było duże ograniczenie godzin pracy personelu, a obroty spadły aż o 90% w porównaniu do wcześniejszych miesięcy. Na co dzień, oprócz standardowych usług gastronomicznych i restauracyjnych, Dębnianka dostarcza m.in. posiłki obiadowe abonamentowe dla osób starszych i samotnych, które niejednokrotnie nie są w stanie przygotować sobie ciepłego posiłku samodzielnie. W trakcie aktualnie wprowadzonego zagrożenia epidemiologicznego, w porozumieniu z Dyrekcją GOPS Leżajsk i GOPS Kuryłówka, restauracja ta dostarcza również posiłki obiadowe dla osób starszych (bojących się opuszczać swoje miejsce zamieszkania), jak również osób objętych domową kwarantanną. Oczywiście zachowując zalecane względy bezpieczeństwa, zarówno przy produkcji potraw, jak i dostawie zamówień.

Idąc śladem za innymi miastami – po rozmowach z restauratorami i przedstawicielami lokalnych samorządów (m.in. Panią Agnieszką Wyszyńską – Wójtem Gminy Kuryłówka, Panem Krzysztofem Sobejko – Wójtem Gminy Leżajsk) postanowiliśmy przygotować dla Państwa listę działających punktów gastronomicznych w Powiecie Leżajskim. W podanych placówkach można składać zamówienia telefoniczne z dostawą do domu/miejsca pracy, jak również odebrać zamówienia w lokalu. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich mieszkańców powiatu, gdyż dbając o swoje zdrowie, jednocześnie wspierają lokalne firmy. Bądźmy w tym trudnym czasie dla siebie wsparciem! Listę będziemy na bieżąco aktualizować.

RESTAURACJA DĘBNIANKA
posiłki obiadowe/pizza/burgery/fast-food/napoje
adres: Wierzawice 798, 37-300 Leżajsk
tel. 693894952

Godziny otwarcia 10:00-20:00


KING KEBAB LEŻAJSK

W tej chwili pracujemy od wtorku do niedzieli od godziny 14 do 22 . Dowozimy zamówienia oraz wydajemy na wynos na zasadzie zamówienie złożone telefonicznie klient podjeżdża pod lokal dzwoni a my wynosimy zamówienie . Oczywiście w rękawiczkach ochronnych zachowując szczególne środki ostrożności . Posiadamy kebaby w cenach 10-12-16 zł . Zestaw na talerzu 16 zł . Frytki z posypką 13 i 16 zł . Hamburgery zapiekanki oraz frytki . Klasztorna 12 king kebab


PIZZERIA RETRO SAN – WIERZAWICE

Wozimy od 14 do 22 od wtorku do niedzieli, posiadamy terminal płatniczy dzięki czemu można zapłacić kartą, mamy 20 rodzajów pizzy w 3 rozmiarach, posiadamy również różnorakie frytki, od zwykłych po zapiekane, kapsalon. W menu znajdują się również sałatki, hamburgery,

Dowozimy również napoje, obszar dowozów obejmuje swoim zasięgiem cały powiat Leżajski, pracujemy wszyscy w chustach  oraz czepkach, rękawiczki zmieniamy co czynność, dezynfekcja kuchni i samochodu to podstawa, produkty przewozimy w odpowiednich termosach jak oraz torbach chroniących, w tych trudnym okresie zlikwidowaliśmy koszt dojazdu dowozimy w cenie produktu.

Nr telefonu 693 484 488
Wierzawice 747 nr lokalu