Wyremontowano dworzec PKP w Leżajsku

  186
  0

  Ok. 4,5 mln zł kosztował remont dworca PKP w Leżajsku. Pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu państwa i PKP SA. Dzisiaj wyremontowany dworzec oddano do użytku.
  „Dworzec ma nową elewację, wymieniony dach, drzwi i okna. Zmieniła się także przestrzeń związana z obsługą podróżnych. Dworzec został też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się” – poinformował zastępca dyrektora Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA w Krakowie Bartosz Chabior.

  Na dworcu w Leżajsku zainstalowano windę osobową, przebudowano pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak hol kasowy czy poczekalnia, przygotowano także pomieszczenie dla matki z dzieckiem. Dla osób niedowidzących zamontowano specjalne płytki kierunkowe, które ułatwią korzystanie z dworca. Obiekt będzie miał stały monitoring.

  Obok budynku powstał parking na 70 miejsc, w tym dla osób niepełnosprawnych.

  Budynek dworca w Leżajsku powstał pod koniec XIX wieku. Jest obiektem utrzymanym w galicyjskim stylu, ze względu na walory estetyczne znajduje się pod nadzorem konserwatora zabytków. W odnowionym budynku część pomieszczeń zostanie zagospodarowana przez Urząd Miasta.

  ź: galicjusz.pl

  Poprzedni artykułFałszywy alarm bombowy w Leżajsku
  Następny artykułXIV edycja programu „Stypendium”