Spartakiada odbyła się 10.09 na stadionie piłkarskim w Leżajsku. Choć wszystko było zapięte na ostatni guzik, szyki mogła pokrzyżować pogoda, która z dnia na dzień zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, gdyż ostatecznie pogoda tak dla organizatorów jak i uczestników okazała się łaskawa i pozwoliła przeprowadzić imprezę zgodnie z planem. Zresztą dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim uczestnicy, którzy licznie przybyli na leżajski stadion.

Gościliśmy reprezentacje 19 powiatów z całego województwa, w skład którego wchodzili: mieszkańcy domów pomocy społecznej, ich opiekunowie, dyrektorzy dps-ów, dyrektorzy i kierownicy PCPR-ów.

Choć na Spartakiadzie zawodnicy walczyli jak na prawdziwych zawodach, to jednak od wyniku ważniejszy był udział, uśmiech i dobra zabawa. A tej nie zabrakło. Rozegrano 14 konkurencji indywidualnych i 2 zespołowe. Rzucano kapeluszem na paliki, jeżdżono slalomem na rowerze, biegano tyłem lub z woreczkami na głowie, przeciągano linę, rzucano lotkami do tarczy. Zwycięzcy otrzymali piękne medale, zaś pozostali dyplomy oraz upominki. Dodatkowo dla 6 najlepszych drużyn Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej ufundował karnety na bezpłatne zwiedzanie wystaw.

Zmaganiom sportowym towarzyszyły występy artystyczne Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżajsku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej, Domu Pomocy Społecznej w Brzózie Królewskiej oraz Grupy Wokalnej „Meritum” przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Gościem specjalnym był zespół „Wesołe Ule” z zaprzyjaźnionego miasta Czerwonozawadzkoje na Ukrainie, który zaprezentował pieśni i tańce narodowe, a na ręce Pani Wicewojewody wręczył chleb dla wszystkich uczestników.

Informację zamieścił
Robert Antczak

Źródło: http://www.starostwo.lezajsk.pl/pl/aktualnosci/art399,xii-spartakiada-mieszkancow-domow-pomocy-spolecznej-wojewodztwa-podkarpackiego-.html