„XII Spartakiada”

  423
  0

  Spartakiada odbyła się 10.09 na stadionie piłkarskim w Leżajsku. Choć wszystko było zapięte na ostatni guzik, szyki mogła pokrzyżować pogoda, która z dnia na dzień zmieniała się jak w kalejdoskopie.

  Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, gdyż ostatecznie pogoda tak dla organizatorów jak i uczestników okazała się łaskawa i pozwoliła przeprowadzić imprezę zgodnie z planem. Zresztą dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim uczestnicy, którzy licznie przybyli na leżajski stadion.

  Gościliśmy reprezentacje 19 powiatów z całego województwa, w skład którego wchodzili: mieszkańcy domów pomocy społecznej, ich opiekunowie, dyrektorzy dps-ów, dyrektorzy i kierownicy PCPR-ów.

  Choć na Spartakiadzie zawodnicy walczyli jak na prawdziwych zawodach, to jednak od wyniku ważniejszy był udział, uśmiech i dobra zabawa. A tej nie zabrakło. Rozegrano 14 konkurencji indywidualnych i 2 zespołowe. Rzucano kapeluszem na paliki, jeżdżono slalomem na rowerze, biegano tyłem lub z woreczkami na głowie, przeciągano linę, rzucano lotkami do tarczy. Zwycięzcy otrzymali piękne medale, zaś pozostali dyplomy oraz upominki. Dodatkowo dla 6 najlepszych drużyn Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej ufundował karnety na bezpłatne zwiedzanie wystaw.

  Zmaganiom sportowym towarzyszyły występy artystyczne Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżajsku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej, Domu Pomocy Społecznej w Brzózie Królewskiej oraz Grupy Wokalnej „Meritum” przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Gościem specjalnym był zespół „Wesołe Ule” z zaprzyjaźnionego miasta Czerwonozawadzkoje na Ukrainie, który zaprezentował pieśni i tańce narodowe, a na ręce Pani Wicewojewody wręczył chleb dla wszystkich uczestników.

  Informację zamieścił
  Robert Antczak

  Źródło: http://www.starostwo.lezajsk.pl/pl/aktualnosci/art399,xii-spartakiada-mieszkancow-domow-pomocy-spolecznej-wojewodztwa-podkarpackiego-.html

  Poprzedni artykułStarania o budowę obwodnicy Leżajska zostały sfinalizowane!
  Następny artykułLeżajsk zagra w filmie z gwiazdami Hollywood?