Leżajsk zagra w filmie z gwiazdami Hollywood?

  266
  0

  „Bitwa pod Wiedniem” to włoski film w reżyserii Renzo Martinellego. Ale zagrać w nim mają światowi gwiazdorzy. Być może część zdjęć powstanie w Leżajsku.

  Filmowcy, m.in. producent filmu Alessandro Leone, przebywali na Podkarpaciu na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Przez weekend oglądali klasztory, zamki i pałace. Odwiedzili bazylikę w Przemyślu, skansen w Kolbuszowej, zamek w Łańcucie. A w naszym regionie – zamek w Baranowie Sandomierskim i klasztor bernardynów w Leżajsku.

  – Zależy nam, aby tu znaleźć inną scenerię dla naszego filmu. Liczymy, że uda nam się znaleźć pałace, klasztory, a zwłaszcza ich wnętrza, które nasi scenografowie zaadaptują na potrzeby scen zapisanych już w scenariuszu – mówił reżyser Renzo Martinelli.

  Producent filmu Alessandro Leone podkreślał, że jest zachwycony niezwykłą gościnnością, z jaką ekipa została przyjęta na Podkarpaciu: – Nie ukrywamy, że wstępnie wybraliśmy wasze województwo jako miejsce, gdzie chcemy kręcić część zdjęć do naszego filmu. Sposób, w jaki jesteśmy tu traktowani, przekonuje nas, że to jest właśnie najbardziej odpowiednie miejsce do kręcenia tych zdjęć. Fakt, że będziemy kręcić film właśnie na Podkarpaciu, oznacza korzyści – również ekonomiczne, dla mieszkańców regionu i firm położonych na terenie województwa.

  Decyzję o tym, gdzie zostaną nakręcone sceny do filmu, poznamy za kilka tygodni, a największy na nią wpływ będą mieli scenarzyści.

  W filmie zagrają m.in. Adrien Brody, Harvey Keitel oraz polscy aktorzy: Piotr Adamczyk, Alicja Bachleda-Curuś, Borys Szyc i Tomasz Karolak. Film „Bitwa pod Wiedniem” realizowany będzie na zlecenie włoskiej telewizji RAI. Zdjęcia rozpocząć mają się w roku 2011, a film na ekrany ma wejść na przełomie 2012 i 2013 roku. Króla Jana III Sobieskiego zagrać ma Harvey Keitel.

  Źródło: http://www.sztafeta.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2663:leajsk-zagra-w-filmie-z-gwiazdami-hollywood&catid=84:leajsk&Itemid=201

  Poprzedni artykuł„XII Spartakiada”
  Następny artykułBezpieczna droga z radami SpongeBoba