16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć

  186
  1

  Po raz kolejny ruszyła w Polsce kampania Białej Wstążki „Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet”. Kampania ta wpisuje się w międzynarodową inicjatywę „16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć”.

  Głównym jej celem jest uświadomienie, jak ważny jest męski głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy wobec kobiet. Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk przyjął tytuł Ambasadora „Wyróżnienia Białej Wstążki”, a tym samym wyraził swoje poparcie dla tej inicjatywy.

  Od 25 listopada do 10 grudnia realizowana jest w Polsce kampania Białej Wstążki „Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet”. Kampania ta wpisuje się w międzynarodową inicjatywę „16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć”.

  Głównym celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwom z różnych krajów, jak ważny jest męski głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy wobec kobiet. Kampania skupia się na symbolice „Białej Wstążki”, która przypięta przez mężczyznę oznacza deklarację nie tylko wyrzeczenia się stosowania przemocy, ale także reagowania, gdy jest się jej świadkiem. Dniem kulminacyjnym całej kampanii jest 6 grudnia, który upamiętnia dramatyczne wydarzenia masakry w 1989 roku w Kanadzie, kiedy to młody mężczyzna Marc Lepine zastrzelił 14 studentek politechniki gdyż uważał, że kobiety nie są godne uczęszczania na uczelnie techniczne.

  W popularyzowanie tej idei włączył się Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk. Przyjął tytuł Ambasadora „Wyróżnienia Białej Wstążki”, a tym samym wyraził swoje poparcie dla tej inicjatywy. W aktywne popularyzowanie idei tej kampanii oraz upowszechnianie informacji włączają się funkcjonariusze z Podkarpacia.

  Poprzedni artykułLeżajskie piwo zyska dzięki EURO 2012
  Następny artykuł24-letni żołnierz z Jelnej zginął w Afganistanie

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.