Bezpieczna droga do szkoły

  156
  0

  Rozpoczynający się rok szkolny niesie wiele wyzwań. Szkoła to miejsce zdobywania wiedzy, praktycznych umiejętności, zawierania nowych znajomości i przyjaźni. By dzieci  i młodzież mogły czerpać radość z tych doświadczeń, konieczne jest bezpieczne dotarcie do placówki.

  Mając to na uwadze, 2 września na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej, przeprowadzona została akcja edukacyjna „Bezpieczna droga do szkoły”. Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Rozwój Leżajska RLE 37-300 wraz z Komendą Powiatową Policji  w Leżajsku i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

  Akcja miała na celu uświadomienie i przypomnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieciom, młodzieży ale i rodzicom. W trakcie jej trwania odbyły się zajęcia praktyczne na mobilnym miasteczku ruchu drogowego, udostępnionym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Zajęcia były koordynowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku oraz pracowników WORD w Rzeszowie. Członkowie Stowarzyszenia Rozwój Leżajska 37-300 przeprowadzili zostały również konkursy  z nagrodami ze znajomości znaków drogowych, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz telefonów alarmowych.

  Działanie wsparli sponsorzy: WARTA Leżajsk ul. Targowa 11 (obok Urzędu Skarbowego), Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Grupa Żywiec S.A., Browar w Leżajsku, Bank PBS, Usługi kamieniarskie Andrzej Skowronek, którym w imieniu własnym oraz członków Stowarzyszenia składam serdeczne podziękowania.

  Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do insp. Mgr Pana Stanisława Wilczyńskiego, Komendanta Powiatowej Policji w Leżajsku, za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

  Poprzedni artykuł„Dubno koło Leżajska. Wiersze i eseje”
  Następny artykułW Laszczynach powstaje chodnik