Strona główna Gmina Leżajsk Browar Leżajska do likwidacji. Koniec produkcji piwa, będą zwolnienia

Browar Leżajska do likwidacji. Koniec produkcji piwa, będą zwolnienia

7557
0

Grupa Żywiec informuje, że z przyczyn ekonomicznych zamierza zakończyć produkcję piwa w Browarze Leżajsk.

W celu uzyskania wiodącej pozycji w branży piwowarskiej inwestuje w cztery browary w Żywcu, Elblągu, Warce i Namysłowie. Marka Leżajsk pozostanie w portfolio firmy, a jej produkcja będzie kontynuowana w innych browarach. To oznacza, że 103 pracowników Browaru Leżajsk straci swoją pracę.

Produkcja piwa w tym browarze rozpoczęła się w 1978 r., jednak samo warzenie piwa w regionie jest znane od 1525 r. Browar Leżajsk znajduje się na przedmieściach Leżajska, w Starym Mieście. Zakłady Piwowarskie Leżajsk zostały sprywatyzowane w 1997 roku, a następnie w 1999 roku browar przejęła firma Heineken.

Simon Amor, Prezes Grupy Żywiec, wyjaśnił, że decyzja o zakończeniu produkcji w Browarze Leżajsk została podjęta po „dogłębnej analizie” i jest ona „elementem transformacji w kierunku silnego, zrównoważonego i odpornego na przyszłość łańcucha dostaw”.

Dodał jednak, że jest to „trudny moment dla naszych pracowników i społeczności w Leżajsku”. – Zmiana jest konieczna, abyśmy mogli skutecznie dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych i budować silną firmę na przyszłość – powiedział Heineken, właściciel Browaru Leżajsk, zapowiedział rozpoczęcie rozmów ze związkami zawodowymi dotyczących stworzenia „właściwych programów”, mających pomóc pracownikom znaleźć sobie drogę w trudnych czasach.

Poprzedni artykułKOSTKĄ BRUKOWĄ USZKODZIŁ DRZWI I OKNA
Następny artykułGmina chce przejąć browar w Leżajsku