„Czas na aktywność…” – szkolenia zawodowe

  246
  0

  Uczestnicy projektu w miesiącu lipcu zakończyli spotkania z psychologiem w ramach „Treningu kompetencji i umiejętności społecznych”.

  Następnie w miesiącu sierpniu zakończyli udział w spotkaniach z doradcą zawodowym w grupowym „Treningu pracy” oraz indywidualnych spotkaniach. Zajęcia z doradcą zawodowym nauczyły naszych uczestników jak i gdzie szukać pracy, przygotowywać wszelkiego rodzaju dokumenty aplikacyjne tj. CV i list motywacyjny oraz jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą.

  Dla większości uczestników obce były pojęcia rozmowy kwalifikacyjnej, podaży i popytu pracy oraz rynku pracy. Zdobyta wiedza ułatwi im w przyszłości poruszanie się po rynku pracy i doda pewności siebie.

  Ponadto doradca zawodowy biorąc pod uwagę posiadane już przez uczestników projektu kwalifikacje i umiejętności pomogli im wybrać odpowiednie szkolenie zawodowe, które było kolejnym etapem projektu. W miesiącu wrześniu 11 uczestników rozpoczęło szkolenia zawodowe w następujących profesjach:

  Profesjonalny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i obsługą komputera oraz z fakturowaniem,
  Kucharz małej gastronomii,
  Kelner + barman.

  źródło: http://www.grodziskodolne.pl/content/view/930/320/

  Poprzedni artykułAwaryjne lądowanie śmigłowca
  Następny artykułRelacja z „Kupuj Lokalnie”