Gala Orkiestr Dętych 2013 w Brzózie Królewskiej

  185
  0

  Już po raz trzeci Brzóza Królewska rozbrzmiewać będzie marszowym rytmem. Stanie się to za sprawą wysokiej klasy zespołów, które zgłosiły chęć udziału w tegorocznej Gali Orkiestr Dętych. Tym razem uroczystość zaplanowana jest na 14 lipca 2013r. Tegoroczny przegląd będzie miał już wymiar międzynarodowy.

  Staramy się, aby ranga imprezy nieustannie wzrastała – podkreśla prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska – Mariusz Nycz. Nie jest to łatwe, gdyż poprzeczka już na starcie – w 2011 r. została postawiona wysoko. To nas mobilizuje do działania i mamy nadzieję, że efekty mówią same za siebie. Cieszymy się, że Gala wzbudza tak duże zainteresowanie zarówno wśród zespołów, jak i publiczności, która nigdy nie zawodzi.

  Tegoroczny przegląd będzie miał już wymiar międzynarodowy. Wezmą w nim udział zespoły reprezentujące takie miejscowości jak: Brzóza Królewska, Tryńcza, Kuryłówka, Grodzisko Dolne, Żołynia, Węgierka, Kolbuszowa, Levocza (Słowacja) i Nowojaworowsk (Ukraina). Potencjał artystyczny tych orkiestr nie pozostawia wątpliwości, że Gala nie zawiedzie nawet wytrawnych koneserów muzycznych.

  W czasie festiwalu wybierana jest najlepsza grupa, ale tak naprawdę przecież nie tylko o laury chodzi w tym przedsięwzięciu. Liczy się zabawa w doborowym towarzystwie, nowe doświadczenia, a przede wszystkim radość ze wspólnego obcowania z muzyką wysokiej klasy.

  Przegląd utrzymany w atmosferze rodzinnego biesiadowania czyni tę imprezę niezwykle atrakcyjną.

  Jak pokazały doświadczenia lat ubiegłych – pogoda nie ma większego znaczenia – może być upał, padać deszcz, publiczności to nie zraża. Uczestnicy poprzednich przeglądów podkreślają, że to wspaniała rekreacja dla wszystkich, a klimat brzózańskiego parku nadaje uroczystości wyjątkowego charakteru. Lipcowa niedziela zapowiada się więc nadzwyczaj atrakcyjnie.

  Popisy grup tanecznych, występy zespołów ludowych, pokazy sprawności strażackich, konkursy i zabawy dla dzieci i liczne atrakcje dla całej rodziny to oferta tegorocznej Gali i gwarancja znakomitej rozrywki.

  Organizatorzy imprezy – członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska serdecznie zapraszają wszystkich miłośników muzyki i dobrej zabawy.

  ź: Portal Brzoza Królewska

  Poprzedni artykułV Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży – Krosno
  Następny artykułRusza III edycja kampanii „Pora na pomidora”