Kapela z Grodziska Dolnego znowu najlepsza!

  188
  0

  W dniach 8 – 9 grudnia 2012 roku Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie rozbrzmiewał ludową muzyką za sprawą kapel i cymbalistów, którzy przybyli z województw warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.
  W sobotę 8 grudnia w ramach XXXI Spotkań Cymbalistów w przeglądzie uczestniczyło 27 solistów cymbalistów, w tej liczbie również nasz reprezentant Edward Markocki. Wiemy, iż pan Edward jest wirtuozem gry na cymbałach i niejednokrotnie zdobywał w Rzeszowie pierwsze miejsca. Tym razem jednak musiał ustąpić lepszemu od siebie i zadowolić się II miejscem.

  Natomiast niedziela 9 grudnia to dzień, w którym odbywał się przegląd konkursowy kapel ludowych mających w składzie cymbały. W konkursie tym uczestniczyło 15 kapel z wyżej wspomnianych już województw.
  Do tego konkursu przystąpiły obydwie nasze kapele ludowe, czyli starsza kapela „Grodziszczoki” oraz Młodzieżowa Kapela Ludowa. Kapela „Grodziszczoki” tym razem porządnie przygotowała się do występu. Zagrane przez nią 4 konkursowe utwory zauroczyły jury i zebraną publiczność, co zaowocowało przyznaniem Kapeli Ludowej Nagrody Głównej ufundowanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Na konkursie w Rzeszowie Młodzieżowa Kapela zaliczyła swój bardzo udany debiut, a wykonane przez nią poleczki i walczyk poderwały żywo widownię.

  Gratulujemy laureatom i uczestnikom przeglądu i życzymy naszym zespołom kolejnych udanych występów.

  Poprzedni artykuł„Hej kolęda, kolęda…” w Grodzisku Dolnym
  Następny artykułBuduje się w Grodzisku Dolnym