Medale Arki w „dorosłym” tenisie stołowym

  191
  0

  Rok temu dwie tenisistki stołowe „Arki” Łętownia zadebiutowały w Mistrzostwach Województwa Seniorów i osiągnęły niespodziewany sukces. Srebrny medal w grze podwójnej zdobyły Aneta Kręcidło i Alina Sztaba. Na tegoroczne MW seniorów, rozegrane 24 lutego w Rzeszowie zakwalifikowały się cztery zawodniczki parafialnego klubu z Łętowni: kadetka – Dominika Kułacz oraz juniorki – Alina Sztaba, Karolina Pietrońska i Aneta Kręcidło.

  Już w pierwszej grze singlowej kobiet doszło do dużej miłej niespodzianki. Dominika Kułacz pokonała 3:1 rozstawioną z nr 2 Katarzynę Kubas z pierwszoligowego Brzostka. Zatrzymała ją dopiero w półfinale inna zawodniczka Brzostka – doświadczona Małgorzata Kawalec. Ta sama zawodniczka wcześniej w ćwierćfinale pokonała Anetę Kręcidło, zamykając jej tym samym drogę do medalu.  W finale po zaciętym pojedynku pogromczyni zawodniczek „Arki” minimalnie przegrała z Zuzanną Kozą z Krosna. Dominice Kułacz przypadł w tym doborowym towarzystwie brązowy medal.

  Jak się później okazało, był to dopiero początek sukcesów zawodniczek „Arki”.Aneta Kręcidło i Alina Sztaba w deblu poprawiły ubiegłoroczny wyczyn i zdobyły złoty medal. W finale pokonały 3:1 parę Kubas – Kawalec z „Brzostowianki”. Kolejny złoty medal zdobyła Aneta Kręcidło w grze mieszanej. Jej mikstowym partnerem był zawodnik z Krosna – Piotr Cyrnek. Za nimi znalazło się kilkanaście par z udziałem pierwszoligowych, a nawet ekstraklasowych zawodników i zawodniczek. Aneta Kręcidło miała już propozycje gry w drużynach I-ligowych, ale warto się zastanowić, czy od nowego sezonu, mimo dużych kosztów, nie zgłosić drużyny „Arki” do rozgrywek II ligi kobiet. Przygotowanie zawodniczek i ich udział w tych zawodach był możliwy dzięki dotacjom Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Starostwa Powiatowego w Leżajsku.

  ź: UG Sarzyna

  Poprzedni artykułCzysta woda w naszych kranach
  Następny artykułNarada roczna o stanie bezpieczeństwa powiatu leżajskiego