Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku, informuje, że z okazji zbliżających się WALENTYNEK, obchodzonych 14 lutego, Krajowe Centrum ds. AIDS zachęca przede wszystkim młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV.

Na co dzień troszczymy się o zdrowie – zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub naszej Walentynki. Dlaczego więc nie wykonać testu w kierunku HIV? Nie powinien być to test wierności partnera czy partnerki, ale standardowy element budowania poczucia bezpieczeństwa w związku.

Lista wszystkich punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), w których można bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie internetowej www.aids.gov.pl.

Od dnia 01.01.2015r. w województwie podkarpackim nie ma już punktu anonimowego i bezpłatnego testowania HIV, najbliższy, czynny punt znajduje się przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie ul. Kopernika 19. Godziny pracy Zakładu Mikrobiologii: wtorki i czwartki: 16:00 – 19:00.

Zachęcamy Państwa do rozpowszechniania naszej inicjatywy, zamieszczenia informacji na stronach internetowych oraz wszelkich innych form aktywności, które mogłyby promować walentynkową akcję profilaktyczną. Wierzymy, że wspólnie uda nam się skutecznie zachęcać do testowania i tym samym promować prozdrowotne zachowania.

Elektroniczna pocztówka z krótką informacją o testowaniu, którą można wysłać wybranej osobie (pdf)

tekst alternatywny