Blisko promil alkoholu w organizmie miał 19-latek z jednej z podleżajskich miejscowości. Młody mężczyzna w tym stanie wiózł motorowerem swojego ojca i starszego brata. Obaj pasażerowie również znajdowali się pod działaniem alkoholu.
Do zdarzenia doszło w niedzielny, deszczowy poranek na jednej z ulic w centrum Leżajska. Policjanci dostrzegli jadący całą szerokością drogi jednoślad prowadzony przez mężczyznę, który przewoził dwóch pasażerów. Widząc, że jeden z pasażerów, który siedział w środku nie miał na głowie kasku ochronnego, policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Okazało się, że 19-latek mając blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu przewoził motorowerem ojca i starszego brata. Siedzący w środku ojciec wydmuchał ponad 2,2 promile alkoholu, natomiast 22-letni brat kierującego podczas sprawdzania stanu trzeźwości miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Kierowca odpowie za jazdę po pijanemu, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.
ź: KPP Leżajsk