Posłużył się skradzioną kartą

  178
  0

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku szukają sprawcy, który posługując się skradzionymi kartami płatniczymi dwukrotnie wypłacił z bankomatu pieniądze o łącznej kwocie 4,6 tys. złotych.

  Pod koniec kwietnia br. w jednym ze sklepów na terenie Leżajska nieznany sprawca wszedł do pomieszczeń służbowych pracowników sklepu i dokonał kradzieży portfeli, w których znajdowały się pieniądze, karty bankomatowe, prawa jazdy i dowody osobiste. Niestety w dwóch przypadkach razem z kartą bankomatową w portfelu znajdowały się numery PIN do tych kart. Sprawca wykorzystał „prezent” i jeszcze tego samego dnia dwukrotnie wypłacił z bankomatu najpierw 3 tys. złotych a za drugim razem 1,6 tys. złotych.

  Pamiętajmy, że tylko od nas zależy, czy ktoś niepowołany wejdzie w posiadanie PIN-u do naszej karty płatniczej. Takiego numeru PIN należy pilnie strzec. Płacąc kartą czy wypłacając pieniądze z bankomatu zakrywajmy dłonią wpisywany na klawiaturze terminala kod. Nie zapisujmy PIN-u na kartach płatniczych. Nie przechowujmy kodu PIN wraz z kartą płatniczą. Jeżeli zapisujemy PIN w telefonie komórkowym to najlepiej zakodować go w sobie tylko znany sposób. Nie powierzajmy nikomu swojej karty i PINU, żeby wypłacił za nas pieniądze. Zastrzeżmy kartę natychmiast, gdy tylko mamy podejrzenie, że została nam skradziona.

  Policja apeluje do ewentualnych świadków zdarzenia opisanego powyżej lub osób posiadających informacje w tej sprawie o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Leżajsku, tel. (0-17) 240 63 99 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułKarki z podróży
  Następny artykułPożegnanie maturzystów