Przed nami dożynki – Grodzisko Dolne

  200
  0

  Prezentacja dożynkowych wieńców, degustacja chleba i miodu z grodziskich pasiek, wystawa rolniczego sprzętu oraz występy artystyczne lokalnych i zaproszonych zespołów. 15 sierpnia na stadionie Grodziszczanki w Grodzisku Górnym odbędą się gminne dożynki.

  Dożynki to jedno z największych w roku świąt gospodarskich rolników, stanowiące ukoronowanie ich całorocznego trudu. W tym roku na grodziskiej płycie zaprezentuje się aż 16 delegacji wieńcowych. Gospodarzem tegorocznych dożynek jest sołectwo Chodaczów.

  Rolnicze święto rozpoczną uroczyste Msze Święte dziękczynne za plony, jakie odprawione zostaną we wszystkich parafiach gminy. Tuż po godz. 15 na stadionie ruszy parada dożynkowa z udziałem poszczególnych grup wieńcowych, zaproszonych gości i mieszkańców. Zgodnie z tradycją niektóre wieńce zostaną ośpiewane.

  W programie dożynek nie zabraknie i występów scenicznych. Część artystyczną rozpocznie koncert naszej Orkiestry Dętej, a po niej zaprezentują się zespoły: „Leszczynka” z Wólki Grodziskiej, Zespół i Kapela „Grodziszczoki”, „Wiola” z Chodaczowa, oraz Zespół Pieśni i Tańca „Markowanie” z Markowej i Kapela Podwórkowa „Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego.

  Gdy ze sceny będą dobiegać muzyczne dźwięki, na płycie będzie można oglądać nie tylko misternie uwite z kłosów zbóż wieńce, ale również wystawę specjalistycznego sprzętu rolniczego sprzętu, którą zaprezentują najwięksi miejscowi gospodarze.

  Zapraszamy więc wszystkich Państwa w dniu 15 sierpnia do Gminy Grodzisko Dolne, by wspólnie świętować tegoroczne plony.

  Poprzedni artykuł„Złote Jodły” dla „Meritum” z Leżajska.
  Następny artykułGala Orkiestr Dętych 2012