„Złote Jodły” dla „Meritum” z Leżajska.

  190
  0

  W gronie ponad 1400 uczestników festiwalu z Polski, Niemiec, Chorwacji, Białorusi, Ukrainy, Rosji a nawet Mołdawii, znalazły się wokalistki grupy „MERITUM” działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Magdalena Piestrak, Aleksandra Federkiewicz i Ewelina Brudniak przez dwa tygodnie godnie reprezentowały Ziemię Leżajską na festiwalowych scenach oraz przeglądach konkursowych. Jury festiwalowe bardzo wysoko oceniło ich umiejętności wokalne przyznając im dwie najwyższe nagrody; „Złotą Jodłę” w kategorii zespoły wokalne, a także „Złotą Jodłę Harcerską” w kategorii piosenka harcerska i turystyczna.
  Kielecki festiwal to nieprzerwanie od 1974 roku kilkanaście lipcowych dni wypełnionych tańcem, piosenką, zabawą, radością, uśmiechem oraz wakacyjnym wypoczynkiem. W czasie festiwalu Kielce stają się miastem młodości i radości, goszcząc dziesiątki zespołów muzycznych, tanecznych, wokalnych, teatralnych, folklorystycznych, orkiestr i solistów. To co wyróżnia kielecki festiwal to także niepowtarzalna sceneria koncertów galowych w najpiękniejszym w Europie, naturalnym amfiteatrze kieleckiej Kadzielni. Koncerty, przeglądy konkursowe i imprezy towarzyszące odbywają się natomiast w różnych częściach miasta a także w sąsiadujących z Kielcami miastach i miejscowościach. W czasie trwania festiwalu zespoły doskonalą swoje umiejętności podczas warsztatów artystycznych, a także nawiązują między sobą niezliczone nowe znajomości, które nieraz trwają przez długie lata.
  Tak też było w wypadku wokalistek „MERITUM”. Dziewczęta ciężko pracowały na próbach i warsztatach wokalnych oraz brały udział we wszystkich możliwych koncertach. Szczególnie wyjątkowy był występ dla mieszkańców Domu Opieki Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach, gdzie nie obyło się bez wielu wzruszeń, a widok prawdziwej radości w oczach ludzi pokrzywdzonych przez los miał wartość większą niż niejedna nawet „Złota Jodła”. Dużym wyróżnieniem dla grupy „MERITUM” było także zaproszenie – jako reprezentacji polskich zespołów – na specjalne koncerty podczas spotkań z wojewodą kieleckim oraz marszałkiem województwa świętokrzyskiego.
  Bartłomiej Urbański
  ź: Starostwo Leżajsk

  Poprzedni artykułXIV edycja programu „Stypendium”
  Następny artykułPrzed nami dożynki – Grodzisko Dolne