Strona główna Gmina Leżajsk Pub Legenda: Wyjątkowy wieczór z Markiem Andrzejewskim

Pub Legenda: Wyjątkowy wieczór z Markiem Andrzejewskim

664
0

Z wielką radością zapraszamy Was na niezapomniany wieczór w Pubie Legenda, mieszczącym się przy ulicy Rzeszowskiej 10 w Leżajsku. Będzie to niepowtarzalny koncert, na którym Marek Andrzejewski, ceniony autor, kompozytor i wokalista, zabierze nas w muzyczną podróż.

W programie wieczoru znajdą się klasyczne autorskie piosenki z Krainy Łagodności oraz piękne tradycyjne pieśni wielokulturowych kresów. Marek Andrzejewski, współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów, to artysta o imponujących osiągnięciach. Zdobył główne nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskim Festiwalu Recitali w Siedlcach oraz Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, a także współpracował z renomowanym folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja” i teatrem „Gardzienice”.

Andrzejewski jest również cenionym autorem tekstów, które ukazywały się w „Akcentcie” oraz w piśmie „Piosenka”. Jego utwór „Jak listy” z debiutanckiej płyty „Trolejbusowy batyskaf” stał się leitmotivem nurtu piosenki literackiej i poetyckiej zwanego „Krainą Łagodności”. Jego twórczość porusza tematy społeczne, relacje między człowiekiem a naturą, prawdę, miłość, trudne wybory oraz poszukiwanie duchowości we współczesnym świecie. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale zarazem zadziwiające i zapadające w pamięć. Nie dają się łatwo sklasyfikować, można w nich znaleźć elementy jazzu, folku, bossa novy, rocka i ballady.

Artysta ma na swoim koncie sześć płyt autorskich, takich jak „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018) oraz najnowszą „Wariactwo” (2021), a także 14 albumów nagranych z Lubelską Federacją Bardów. W ubiegłym roku świętował trzydziestolecie swojej artystycznej działalności.

Koncerty Marka Andrzejewskiego to prawdziwa uczta dla zmysłów. Jego kontakt z publicznością jest niezwykły, emanuje energią i poczuciem humoru, tworząc niepowtarzalny klimat. 

Poprzedni artykułCzy negatywny wpis w BIK może utrudnić skorzystanie z pożyczki na raty?
Następny artykułPoprawiono akustykę w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku