Seminarium „Obrzędy i zwyczaje Ziemi Leżajskiej”

  176
  0

  Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk informuje, że w dniu 19 lutego 2013 r. od godz. 10:00 organizuje w Giedlarowej seminarium warsztatowe nt: „Obrzędy i zwyczaje Ziemi Leżajskiej” dla nauczycieli, instruktorów i kierowników prowadzących zespoły regionalne działające na terenie powiatu leżajskiego. Seminarium to będzie inspiracją i wskazówką dla tych chętnych, którzy wezmą udział w ogłoszonym jednocześnie przez nasz Ośrodek Kultury „Regionalnym Przeglądzie Obrzędów i Zwyczajów”, adresowanym do dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać obrzędy i zwyczaje doroczne, muzykę, a w szczególności pieśni obrzędowe oraz sposób w jaki można ciekawie inscenizować obrzędy.

  Program seminarium:

  godz. 10:00 – Jolanta Dragan – Kustosz, etnomuzykolog Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej – „Rola muzyki i przyśpiewek ludowych w obrzędach dorocznych i rodzinnych” .

  godz. 12:00 – przerwa obiadowa – Restauracja „Stokrotka”

  godz. 13:00 – Czesław Drąg- folklorysta – Kierownik Działu Upowszechniania Sztuki i Współpracy z Samorządami WDK w Rzeszowie – „Adaptacja sceniczna widowisk obrzędowych. Obrzędy występujące w rejonie Leżajska.”

  Zgłoszenia i płatności:

  Zgłoszenia na załączonej karcie lub pocztą e-mailową podaną wyżej prosimy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 13 lutego 2013 r.

  Koszt udziału w seminarium wynosi 30 zł. brutto od osoby, które należy wpłacić na podany wyżej rachunek bankowy GOK do 13 lutego 2013 r.

  Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział w seminarium.

  Wszelkich informacji nt. seminarium udziela instruktor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk Małgorzata Kula, tel. 17/24 25 117.

  ź: www.gok.lezajsk.pl/

  Poprzedni artykułTurniej finałowy „Halowej Ligi Powiatowej” sezon 2013 – kategoria trampkarz Grodzisko Dolne 23.01.2013r.
  Następny artykułOdprawa roczna w Leżajsku