Sprawca pobicia pod policyjnym dozorem

  182
  0

  Pod dozorem Policji będzie oczekiwał na rozprawę w sądzie 18-letni mężczyzna, który wspólnie z młodszym kolegą podejrzany jest o pobicie mieszkańca jednej z podleżajskich miejscowości. 15-latek za pobicie odpowie przed sądem rodzinnym.

  Do przestępstwa doszło w nocy 26 kwietnia br. tuż przez godz. 22. w rejonie szkoły podstawowej w Maleniskach koło Leżajska. Do 19-letniego mężczyzny, który przebywał tam z kolegami podeszło kilku młodych mężczyzn i bez wyraźnego powodu pobili go. Sprawcy uderzali pokrzywdzonego po całym ciele, jeden z zadanych ciosów złamał mężczyźnie nos.

  O zdarzeniu policjantów zawiadomił pokrzywdzony. Mężczyzna znał osobiście dwóch sprawców pobicia. Obaj byli mieszkańcami sąsiedniej miejscowości. Następnego dnia jeden z nich został zatrzymany przez Policję. 18-letni mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia na okoliczność zarzucanego mu przestępstwa. Drugim z rozpoznanych napastników okazał się 15-latek.

  Decyzją prokuratora do czasu zakończenia postępowania jako środek zapobiegawczy zastosował wobec podejrzanego dozór Policji i zakaz opuszczania kraju. Akta sprawy nieletniego trafią do sądu rodzinnego, który osądzi jego postępowanie.

  Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem miejscowej Prokuratury prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułMini Maraton z Funduszami Europejskimi na 5-lecie Muzeum Ziemi Leżajskiej
  Następny artykułPolicjanci zatrzymali pijanych rodziców