Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu leżajskiego, podejrzanych o brutalne pobicie 35-latka. Sprawcy czekali w lesie, gdzie pokrzywdzony umówił się ze swoją dawną znajomą. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.
Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w rejonie zbiornika wodnego w lesie w Leżajsku. Jak ustalili policjanci, 35-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego przyjechał we wskazane miejsce po telefonicznym umówieniu się z dawną znajomą. Zastał tam swoją 17-letnią koleżankę w towarzystwie trzech mężczyzn, którzy nagle rzucili się na niego i zaczęli go bić. Uderzali go metalową i gumową pałką, kopali po całym ciele i kilka razy razili paralizatorem przykładając mu go do szyi. W wyniku pobicia pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.
Policjanci z Leżajska, którzy zajęli się sprawą, bardzo szybko wpadli na trop podejrzanych. Okazali się nimi trzej młodzi mieszkańcy naszego powiatu, dwóch 19-latków i 23-latek. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. W chwili zdarzenia byli trzeźwi.
Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.
ź: KPP Leżajsk