Sprawcy rozboju w rękach Policji

  237
  1

  Czterech młodych mężczyzn w wieku 27, 23 i 17 lat wspólnie z 16-latkiem zaatakowali mieszkańca powiatu rzeszowskiego, którego dotkliwie pobili i zabrali mu pieniądze w kwocie 600 zł. Jednego ze sprawców rozboju policjanci zatrzymali jeszcze tego samego dnia, trzech pozostałych dzień po zdarzeniu. Poniosą oni odpowiedzialność za popełnione czyny.

  Do przestępstwa doszło w poniedziałek, tuż po godzinie 1 w nocy, w rejonie stacji paliw w Nowej Sarzynie. Trzech dorosłych sprawców działając wspólnie z 16-latkiem zaatakowali 23-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Zadając ciosy pięścią po głowie i klatce piersiowej, oraz kopiąc mężczyznę po całym ciele, napastnicy skradli mu pieniądze w kwocie 600 zł.

  O zdarzeniu policjantów zawiadomił pokrzywdzony. Mężczyzna znał jednego z napastników, który po kilku godzinach został zatrzymany przez Policję. Trzech pozostałych sprawców rozboju w wyniku pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Nowej Sarzyny zatrzymano we wtorek. Wśród nich był nieletni mieszkaniec Nowej Sarzyny.

  Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował wobec trzech mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Nieletni sprawca czynu karalnego stanie przed sądem rodzinnym. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Leżajsku prowadzi Komisariat Policji w Nowej Sarzynie.

  ź: KPP Leżajsk robój

  Poprzedni artykułPolicjant z Nowej Sarzyny mistrzem Polski w maratonie
  Następny artykułApel o pomoc

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.