Policjanci sprawdzali dziś trzeźwość kierowców na głównych drogach powiatu leżajskiego. Podczas działań “Trzeźwy poranek” skontrolowali 416 osób kierujących pojazdami. Funkcjonariusze ujawnili 3 kierowców, którzy prowadzili pojazd mimo wypitego wcześniej alkoholu.
Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. rano. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 416 kierowców.
Policjanci ujawnili 3 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. Dwaj mężczyźni kierowali samochodami będąc w stanie nietrzeźwości. U jednego badanie wykazało, że jest w stanie po spożyciu alkoholu.
Wszyscy kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zaś wykroczenie kierowania w stanie po użyciu alkoholu zagrożone jest karą grzywny bądź aresztu.
ź: KPP Leżajsk
tekst alternatywny