Sąd w Leżajsku na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 24-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Jest on podejrzany o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i kierowanie gróźb pozbawienia życia pod adresem 65-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. 
Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór w lesie, w jednej z podleżajskich miejscowości. 24-letni mężczyzna grożąc pozbawieniem życia i wymachując siekierą zaatakował 65-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, gdy ten wracał rowerem do domu.
Napastnik zdołał siekierą uszkodził rower, którym zaatakowany mężczyzna bronił się przed ciosami.  Ostatecznie 65-latek nie uniknął uderzenia trzonkiem siekiery, które raniło go w rękę.  Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Agresor uciekł, jednakże jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i osadzony w policyjnych aresztach.
We wtorek sąd postanowił, że 24-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.
ź: KPP Leżajsk
tekst alternatywny