„Skrzypek na Dachu” w wykonaniu Teatru Rozrywki w Chorzowie wystawiony będzie 29 czerwca (sobota) na dziedzińcu Muzeum Ziemi Leżajskiej. Zorganizowane wydarzenie ma na celu ukoronować pięcioletnie istnienie Muzeum. Jego organizatorami są Muzeum Ziemi Leżajskiej wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie (Departament Rozwoju Regionalnego).

Ten ponadczasowy musical to piękny a zarazem wzruszający pokaz sztuki aktorskiej wart obejrzenia i posłuchania.

Atutem spektaklu będzie unikatowa oprawa artystyczna sceny oraz ponad stuosobowa grupa aktorów, efektowne tańce (szczególnie piękna scena wesela), orkiestra. Autorzy zapewniają, że Leżajszczanie zobaczą przedstawienie całkiem niebłahe – dające rozrywkę ale i zmuszające do refleksji.

Sam musical opowiada o dziejach żydowskich mieszkańców Anatewki, których zwyczajne życie niszczy wielka historia nadciągającej rewolucji 1905 roku. Sceny te nieodmiennie wzruszają wciąż nowe pokolenia widzów.

Spektakl został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

„17 maja 2008r. na inaugurację obchodów Nocy Muzeów, jak i samej działalności Muzeum Ziemi Leżajskiej, zorganizowaliśmy wraz ze Starostwem Powiatowym w Leżajsku, wspaniałe plenerowe wystawienie opery „Straszny Dwór” w wykonaniu Opery Lwowskiej. Było to wielkie wydarzenie kulturalne na Ziemi Leżajskiej. W tym roku obchodzimy pięciolecie działalności Muzeum, na tą okoliczność dzięki wsparciu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie wystawiamy na dziedzińcu Muzeum musical „Skrzypek na Dachu” w wykonaniu Teatru Rozrywki w Chorzowie. Przygotowaliśmy również niespodziankę dla widzów po spektaklu, która również dostarczy niezapomnianych wspomnień”.

Serdecznie Zapraszamy.

Andrzej Chmura
Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej

BILETÓW BRAK.

skrzypek