Zapraszamy na Musical „SKRZYPEK NA DACHU” !!!

  174
  0

  „Skrzypek na Dachu” w wykonaniu Teatru Rozrywki w Chorzowie wystawiony będzie 29 czerwca (sobota) na dziedzińcu Muzeum Ziemi Leżajskiej. Zorganizowane wydarzenie ma na celu ukoronować pięcioletnie istnienie Muzeum. Jego organizatorami są Muzeum Ziemi Leżajskiej wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie (Departament Rozwoju Regionalnego).

  Ten ponadczasowy musical to piękny a zarazem wzruszający pokaz sztuki aktorskiej wart obejrzenia i posłuchania.

  Atutem spektaklu będzie unikatowa oprawa artystyczna sceny oraz ponad stuosobowa grupa aktorów, efektowne tańce (szczególnie piękna scena wesela), orkiestra. Autorzy zapewniają, że Leżajszczanie zobaczą przedstawienie całkiem niebłahe – dające rozrywkę ale i zmuszające do refleksji.

  Sam musical opowiada o dziejach żydowskich mieszkańców Anatewki, których zwyczajne życie niszczy wielka historia nadciągającej rewolucji 1905 roku. Sceny te nieodmiennie wzruszają wciąż nowe pokolenia widzów.

  Spektakl został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

  „17 maja 2008r. na inaugurację obchodów Nocy Muzeów, jak i samej działalności Muzeum Ziemi Leżajskiej, zorganizowaliśmy wraz ze Starostwem Powiatowym w Leżajsku, wspaniałe plenerowe wystawienie opery „Straszny Dwór” w wykonaniu Opery Lwowskiej. Było to wielkie wydarzenie kulturalne na Ziemi Leżajskiej. W tym roku obchodzimy pięciolecie działalności Muzeum, na tą okoliczność dzięki wsparciu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie wystawiamy na dziedzińcu Muzeum musical „Skrzypek na Dachu” w wykonaniu Teatru Rozrywki w Chorzowie. Przygotowaliśmy również niespodziankę dla widzów po spektaklu, która również dostarczy niezapomnianych wspomnień”.

  Serdecznie Zapraszamy.

  Andrzej Chmura
  Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej

  BILETÓW BRAK.

  skrzypek

  Poprzedni artykułBobry do odstrzału
  Następny artykułZAPRASZAMY NA PUCHAR ŚWIATA MODELI NA UWIĘZI