Policjanci z Leżajska ustalili i zatrzymali 22 i 25-letniego mężczyznę, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży i rozboju. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do leżajskiego sądu, który zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
Do rozboju doszło w piątek wieczorem w Sarzynie. Jak wynikało z policyjnych ustaleń do 56-letniej mieszkanki powiatu leżajskiego podjechało samochodem osobowym dwóch mężczyzn. Jeden z nich wysiadł z pojazdu i wyrwał kobiecie torebkę, w której znajdowały się przedmioty o wartości 185 złotych. Tego samego dnia na jednej z ulic w Nowej Sarzynie działając wspólnie dwaj mężczyźni zabrali z bagażnika roweru innej kobiecie torebkę, w której znajdował się dowód osobisty i karta bankomatowa.
Leżajscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Podjęte bezpośrednio po przestępstwie działania już po upływie zaledwie kilkudziesięciu minut doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 22 i 25 lat, którzy poruszali się daewoo tico. Wobec zgromadzonych dowodów 22-latek przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Starszy z podejrzanych również częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Prokurator prowadzący śledztwo skierował wobec mężczyzn wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe trzy miesiące obaj mężczyźni spędzą w areszcie.
Okazało się, że jeden z podejrzanych wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Ponieważ od tego czasu nie upłynęło jeszcze 5 lat, za swój ostatni czyn odpowie w warunkach recydywy.

ź: KPP Leżajsk