Gminne targowisko już funkcjonuje

  197
  0

  Gminne targowisko wróciło na swoje miejsce. W dniu wczorajszym tj. 15 października br. po dłuższej przerwie, cotygodniowy targ jaki ma miejsce w Grodzisku w każdy poniedziałek, odbył się na odremontowanym placu targowym.

  Teraz plac targowy to targowisko z prawdziwego zdarzenia. Dzięki uporządkowaniu terenu targowisko sprawia wrażenie o wiele większego. Jest zdecydowanie bardziej funkcjonalne, co w znacznym stopniu wpływa na komfort handlu.

  Sprzedawcy mają do dyspozycji 56 profesjonalnych, zadaszonych stoisk handlowych. Szerokie alejki umożliwiają swobodne przejście między stoiskami. Nie bez znaczenia jest też zaplecze socjalne obecnego targowiska. Zapewniono skanalizowane, wyłożone płytkami i estetyczne sanitariaty. Jest możliwość skorzystania z wody i umycia rąk, co jest bardzo ważne w handlu środkami spożywczymi.

  Teren pod stoiskami utwardzono. Wydzielono też miejsca parkingowe. Koszt inwestycji to ponad 705 tys. zł, z czego 60% to środki pozyskane z Unii Europejskiej.

  Zapytani o zdanie handlowcy wyrażają zadowolenie z nowego miejsca. Jak mówią, potrzeba tylko czasu by się do nowego przyzwyczaić.

  Władze gminy mają nadzieję, że gminne targowisko po „liftingu” będzie zachętą dla miejscowych rolników i twórców do wytwarzania produktów na sprzedaż na własnym lokalnym rynku.

  Jak wiadomo część naszych mieszkańców prowadzi gospodarstwa rolne i uprawia rośliny i warzywa na własne potrzeby. Są to więc potencjalni sprzedawcy dla tych, którzy takich produktów potrzebują. Bo w rzeczywistości bywa tak, że często nie wiemy, że od sąsiada „z za płotu” możemy kupić mleko, jajka, mąkę, czy też warzywa, bez konieczności jechania do marketu. Gminne targowisko może być dobrą alternatywą do skojarzenia lokalnych producentów takiej żywności z ich klientami.

  Targowisko gminne funkcjonuje w oparciu o regulamin uchwalony przez Radę Gminy, a bezpośredni nadzór nad sprawnym funkcjonowaniem pełni Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Dolnym.

  Informujemy, że od dnia 15 października br. poniedziałkowe targi będą odbywać się na nowym – starym miejscu.

  ź: Grodzisko Dolne

  Poprzedni artykułGMINA LEŻAJSK – STĄD POCHODZĘ
  Następny artykułZaprzyjaźnij się z językiem angielskim!