Niewątpliwą atrakcją w trakcie tegorocznych „Dni Grodziska” będą skoki spadochronowe. I niby nic w tym wyjątkowego, bo skoki w Grodzisku to nie nowość. Więc co będzie wyjątkowe w tegorocznych skokach?

Otóż w Grodzisku będziemy gościć tegorocznego, świeżo upieczonego Mistrza Świata, pana Jana Macha, który kilka dni temu na zawodach World POPS Meet, jakie odbyły się w Holandii, “wyskakał” pierwsze miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Świata.

Zawody odbyły się w ubiegłym tygodniu w miejscowości Teuge w Holandii. Wzięło w nich udział około 200 skoczków spadochronowych z Europy, Australii, Kanady, Nowej Zelandii i USA. Polskę reprezentowało dziewięciu zawodników, w tym czterech kieleckich spadochroniarzy.

W konkurencji na celność lądowania pan Jan Mach –w pięciu skokach uzyskał wynik 5 centymetrów. Drugi kielecki zawodnik – Stanisław Brewczyński z wynikiem 8 centymetrów uplasował się na piątej pozycji.

Skoki obydwu zawodników będzie można podziwiać w niedzielę nad Zalewem Czyste, o godz. 18.00. Do kieleckich skoczków dołączy zawodnik z aeroklubu rzeszowskiego – Jerzy Noga.

Serdecznie zapraszamy!!!

Ź: Grodzisko Dolne