Mistrzowski skok na „Dniach Grodziska”

  170
  0

  Niewątpliwą atrakcją w trakcie tegorocznych „Dni Grodziska” będą skoki spadochronowe. I niby nic w tym wyjątkowego, bo skoki w Grodzisku to nie nowość. Więc co będzie wyjątkowe w tegorocznych skokach?

  Otóż w Grodzisku będziemy gościć tegorocznego, świeżo upieczonego Mistrza Świata, pana Jana Macha, który kilka dni temu na zawodach World POPS Meet, jakie odbyły się w Holandii, „wyskakał” pierwsze miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Świata.

  Zawody odbyły się w ubiegłym tygodniu w miejscowości Teuge w Holandii. Wzięło w nich udział około 200 skoczków spadochronowych z Europy, Australii, Kanady, Nowej Zelandii i USA. Polskę reprezentowało dziewięciu zawodników, w tym czterech kieleckich spadochroniarzy.

  W konkurencji na celność lądowania pan Jan Mach –w pięciu skokach uzyskał wynik 5 centymetrów. Drugi kielecki zawodnik – Stanisław Brewczyński z wynikiem 8 centymetrów uplasował się na piątej pozycji.

  Skoki obydwu zawodników będzie można podziwiać w niedzielę nad Zalewem Czyste, o godz. 18.00. Do kieleckich skoczków dołączy zawodnik z aeroklubu rzeszowskiego – Jerzy Noga.

  Serdecznie zapraszamy!!!

  Ź: Grodzisko Dolne

  Poprzedni artykułZakończono inwestycję za ponad 5 milionów!
  Następny artykułKomunikat Konwentu w sprawie zamiaru likwidacji Sądu